DAVİNES KERATİN YÜKLEME SERUMU

Uzun bir aradan sonra merhaba! Sizin saçınız da benim gibi çok fazla yıprandıysa, saç bakımı ve onarımınız için mucize bir ürün arıyorsanız, kesinlikle doğru yerdesiniz 🙂 Bu mucize ürünün adı ise ‘Davines Nourishing Keratin Yükleme Serumu’.

Davines Nourishing Keratin Yükleme Serumu Nedir?

Keratin ile saçı hızlı bir şekilde onarmayı ve yeniden yapılandırmayı vadediyor. Saçın herhangi bir işlemden (boya, perma, düzleştirme vb.) geçmeden önce kullanılması durumunda saçı koruma altına alacağı söyleniyor. 

İçinde keratin, üzüm ekstresi, mandalina yağı ve ylang ylang esansiyel yağları bulunuyor. 

Kullanım şekli ise; Şampuanla yıkanmış saçınızı havlu ile kurulayın. Önerilen kullanım miktarı 30 gram olmakla birlikte saç uzunluğunuza göre ayarlayabilirsiniz. Saçınıza parça parça ve saç derisine değdirmeyecek şekilde sürmelisiniz. (Saçınızı parça parça alarak ve saç derinize değdirmeyecek şekilde ürünü sürmelisiniz.) Bekletirken ısı kullanılacaksa 10 dakika, kullanılmayacaksa 15 dakika bekletilmesi gerekiyor. Bekletildikten sonra saçınızı iyice durulamanız çok önemlidir. Durulama sonrası saç tipinize uygun saç kremi kullanın. Önerilen kullanım ise; ürünün kendi şampuan ve saç kremidir.
Eğer boya ve perma gibi işlemlerden önce kullanılacaksa, saçın sadece onarılması gereken kısımlarına sürülmesi gerekiyor.

Ürünün 6-8 şampuanlamaya kadar etkisi sürmektedir. Daha uzun süre etkisinin devam etmesi için düzenli aralıklarla tekrarlanması gerekiyor.

Ben Nasıl Kullanıyorum, İşe Yarıyor Mu?

Saçlarım, sürekli açıcı kullanmaktan ve renk değiştirmekten dolayı fazlasıyla hasar gördü. Artık resmen yanma kısmını geçip kopma noktasındalar. Serumu farklı zamanlarda kullanmışlığım vardı fakat tek seferlik kullanımdan öteye geçmemişti. Sonucu daha iyi görmek için takdir edersiniz ki devamlılık gerekiyor.

Serumun etkisini ilk kullanımda hissediyorsunuz tabi ki. Ben ikinci kullandığımda etkisini daha çok fark ettim. Normalde düzleştirdiğimde yanık olan kısımlar çok fazla belli olurdu ama düzleştirdiğimde saçım çok daha sağlıklı durdu. (Normalde saçlarımı düzleştirdiğimde yanık olan kısımlar çok fazla belli olurdu ama bu ürünü kullandığımdan beri saçlarımı düzleştirdiğimde saçlarım çok daha sağlıklı durdu.)

Saçım çok kötü durumda olduğundan dolayı, ben ilk iki hafta boyunca Pazartesi ve Perşembe olmak üzere iki kere uyguladım. İkinci haftadan sonra ise haftada bir uygulamaya devam ediyorum. Bir ay sonra ise 2 haftada bire düşüreceğim.  Isı kullanmadığımdan 15 dakika bekletiyorum. İlk uygulamamda saç kremi kullanmadığım için saçlarım biraz sertleşmişti. Saç kreminden sonra herhangi bir sorun olmadı. Diğer yazılarımda kullandığım saç kreminden bahsedeceğim. Eğer saç kremi kullanmazsanız (ki kullanmalısınız) saçınızın daha sert olması normaldir, endişelenmeyin. Ayrıca ürünün paraben, sülfat ve SLES içermemesi ise büyük bir artı. 

Okuduğum farklı kaynakların bir tanesine göre serumu sürme aşamasında ve sürdükten sonra taranmamalı çünkü saçı kırabileceğini söylüyordu fakat şu an bulamıyorum dolayısıyla emin olamıyorum. Ben sürmeden önce süreceğim kısmı tarayıp serumu sürüyorum ve sürdükten sonra ise hiç taramıyorum.

Eğer satın almak isterseniz bu ürüne Saçhane ve Trendyol’dan ulaşabilirsiniz fakat ikisine baktığınızda Trendyol’daki fiyatı çok daha uygun. 

Eğer Davines Nourish Keratin Yükleme Serumu’nu kullandıysanız yorum kısmına deneyimlerinizi paylaşırsanız birlikte değerlendirmiş oluruz.

Covid-19 dolayı bu süreçte hepimiz evlerimizde zamanımızı geçirmekteyiz ve umarım bu sürece alışmamız da gün geçtikçe bir nebze de olsa daha da kolay geliyordur. Eğer çalışıyor ve dışarı çıkmak zorunda iseniz lütfen kendinize olabildiğince dikkat edin. Sizden değerli hiçbir şey yok. Bugünleri atlatacağız ve çok daha güzel günlere birlikte yelken açacağız. 

Sağlıcakla kalın...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: